Jak powstał ?

Przez dwie zimy fotografowałem ludzi podróżujących tramwajami po Moście Gdańskim – wracających z pracy, szkoły, zakupów, czytających książki, rozmawiających przez telefon albo w zamyśleniu patrzących przez okno. Powstał fotograficzny kolaż złożony z 373 zdjęć tramwajowych okienek. Sportretowanych jest na nim ponad 1200 osób. Gdyby wszystkie te okna wydrukować w skali 1:1,  złożony z nich tramwaj miałby około pół kilometra długości.

Kilka słów

Na ten projekt można patrzeć jak na fotograficzny eksperyment, zabawę formą czy bardziej badawczo - jak na socjologiczny obraz Warszawiaków, uchwyconych w pewnym momencie ich dnia. Chciałem zrobić zdjęcie, które by opowiadało o codzienności. O tych rzeczach, które w dzisiejszych czasach są przez nas niezauważane, a które zajmują nam 99 % naszego życia.

Kilka słów więcej

Od dawna fascynowały mnie pejzaże jakie tworzą ludzie w tramwajach, autobusach, gdy na zewnątrz jest ciemno a w środku jasno. Postanowiłem, że wykonam bardzo długi obraz stworzony z setek mniejszych.  Zdecydowałem te tramwajowe okna graficznie połączyć i stworzyć bardzo długie zdjęcie. Bardzo długi tramwaj.

Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Projekt TRAMWAJ miał swoją wystawę w Muzeum Warszawskiej Pragi. Był pokazany w całości w formie spirali otaczającej całą salę. Jakby rozłożyć album na części i obkleić nim, strona po stronie pomieszczenie.

ALBUM TRAMWAJ

  • Twarda okładka oklejona jest czarnym płótnem.
  • W środku kryje się 136 stron.
  • Na każdej 3 tramwajowe okienka.
  • Wymiary albumu –  10,5 cm x 31,5 cm.
  • Cena 200 zł
Kup album